Jak usunąć historie przeglądania w Google Chrome How to delete browsing histories in Chrome

Wpis z 25.09.2015, autor Andrzej Mazur  ·  Subskrybuj LekcjePHP na Youtube


Film pokazuje jak usunąć historie przeglądania w przeglądarce internetowej Google Chrome, co pozwala ukryć historię otwieranych stron WWW przed rodzicami, rodzeństwem i innymi osobami.


Ten film pokazuje jak ukryć, usunąć historie przeglądania z przeglądarki internetowej Google Chrome, co pozwala ukryć historię otwieranych stron WWW przed rodzicami, rodzeństwem i innymi osobami, np. kolegami ze szkoły lub nauczycielami.

Ja pokażę ci dwie metody:

  • Pierwsza to usunięcie po skończonej pracy historii w oknie "Ustawienia" > "Pokaż ustawienia zaawansowane" > "Wyczyść dane przeglądania" i użycieopcji "Historia przeglądania".
  • Druga metoda to skorzystanie z Okna Incognito.

Co daje przejście do trybu incognito?

Po zamknięciu wszystkich kart incognito wyświetlane na nich strony nie pozostawią żadnych śladów w historii przeglądarki, magazynie plików cookie ani historii wyszukiwania.

Pozostaną jedynie Pobrane pliki lub Zakładki, jakie sam stworzyłeś!

Pamiętaj, że twój adres IP nie zostaje ukryty!

Pamiętaj, że mimo że używasz trybu incognito, twój adres IP nie jest ukryty, dlatego Twój pracodawca lub webmasterzy oglądanych stron, mogą dowiedzieć się, co przeglądałeś!

Co zrobić, aby ukryć adres IP?

Aby ukryć Adres IP musisz posłużyć się oprogramowaniem typu VPN lub skorzystać z serwerów pośredniczących Proxy, ewentualnie Onion Browser czyli specjalnie przygotowanej przeglądarki pracującej w sieci Tor (ang. The Onion Router), wirtualnej sieci komputerowej implementującej trasowanie cebulowe.


Film przygotował dla Was:
Andrzej EZNAWCA Mazur
Zapraszam na moje strony:
LekcjePHP.pl
Eznawca.pl